When they first wrote to us in October of 2015, they had 30 members, but when we contacted them last month that number had increased to 50. Jesus Marin Garcia asked for several Throwing Star LAN Tap Kits for a workshop the group are offering to their newer members on electronics ...
Choosing the transparent beige bustier that would draw the dollars, the fives, and the twenties, she fluffed her magnificent Afro and applied the blood red color to her lips. With an erotic scent that was a mixture of her skin and musk, she began the short walk to meet the one who wou...
Now let’s take it a step further, and put some dollars behind this example. Say the product that was originally being offered as a coupon for free stuff was actually priced at $10. You do the math. Those 5000 sales are going to result in $50,000 back to the seller! Better yet, ...
Slashdot: News for nerds, stuff that matters. Timely news source for technology related news with a heavy slant towards Linux and Open Source issues.
wire, STRANDED means that each conductor is made up of multiple smaller wires. Stranded cable (which is typically more expensive) has a smaller 'bend- radius' (you can squeeze the cable round tighter corners with lower loss) and due to its flexibility should be used where you plug and ...
Can you believe nursing covers cost about $30 each in the store!! It’s crazy, luckilyUdder Covers offers this freebie nursing cover for new moms. This is another item that I like to have stashed everywhere– I keep one in the car, one in my purse, one in the living room, etc. ...
That’s it. What more is there to say? You’ve got five days to downloadColonyat no cost and seewhyso many people have praised it over the years. Better still, with the third and final installmentin the trilogy dropping this year whenStarforgearrives, there’s never been a better time...
D.a company that sells various products and services 2. According to the passage, how much should a customer pay if he buys a 5-gallon bucket of cleaner which is sold at 118 dollars and has it delivered with standard service? A.161.5 dollars.B.137.5 dollars. ...
Over the course of a year, that adds up to$650. On yogurt. Oy. And this is even assuming that I could manage to procure that much yogurt at the $.50 price(if I had to pay $.75 for each container, the yogurt would cost us over $975 in a year..the horror!). ...
Also, ask your friends for their used baby stuff, A lot of people assume you don’t want it. Finally, get crafty! It’s amazing the stuff you can make yourself for a fraction of the cost!” Joanna writes:“I freezeHomemade Baby Foodin ice cube trays, then put them in plastic bagg...