Computes the price per pound of food and general items. Free calculator helps choose cheapest product per weight. Converts price from x pounds and y ounces to cost per pound.
Then insert the price, Calculate and see the price per ounce for comparison. [1] What is an ounce? On PricePerOz.com, we refer to the most commonly used ounce, the International avoirdupois dry ounce. There are 16 ounces in a pound. The ounce used on this site is a unit of mass...
Computes the cost per piece / unit of food and general goods. Free calculator helps choose cheapest product per item. Converts price from x pieces to price per piece.
Calculator computes the price per fluid ounce of liquids and items sold by volume to get cheapest product. Converts price from gallons, quarts and fluid ounces, to cost per fl oz.
Computes the cost per kilogram of food and general items. Free calculator helps choose cheapest product per weight. Converts price from x grams to cost per kg.
Computes the price per quart of drinks, liquids and fluids to choose cheapest product per quart. Converts price from fl.oz, quarts and gallons to Cost per quart.
Computes the cost per 100 grams of food and general items. Free calculator helps choose cheapest product per weight. Converts price from x grams to cost per 100g.
百度试题 结果1 题目 The price of pork has increased sharply to 60 yuan per pound, almost double it was in 018. A. that B. which C. what D. how 相关知识点: 试题来源: 解析 C 反馈 收藏
Calculator computes the price per gallon of drinks, liquids and fluids for cheapest product per gallon. Converts price from fl.oz, quarts and gallons to Cost per gallon.
Answer and Explanation:1 In term of ground meat, pork could be substitute for chicken. So when the price of chicken decreases, the relative price of pork becomes more...