翻译结果1复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 How much is a pound of tomatoes 翻译结果2复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 正在翻译,请等待... 翻译结果3复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 Tomatoes, how much is a kilo 翻译结果4复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 How much tomatoes 翻译结果5复制译文编辑译文朗...
结果1 题目 二、完形填空。It's Monday afternoon. Amy comes back home from 1 . Mom asks, "How is your day, Amy?"“ It's 2good, Mom. Maths is always 3 for me and maths lessons are so boring," Amy says.“Have a rest(休息), Amy. I want to buy some 4 for dinner. How ...
She finds the 9.___and reads (读),"Tomatoes are three dollars for one pound and carrots are three dollars for two pounds."Mum asks, "How much do we need to pay (支付)?""It's eleven dollars!" Amy says."You're right Maths can be 10.___says, and it's a part of our life...
翻译结果1复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 The tomatoes are fresh? How much a pound? 翻译结果2复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 正在翻译,请等待... 翻译结果3复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 Do tomatoes is fresh? How much is a pound? 翻译结果4复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 ...
听力原文:(Text 1) W:I thought that your tomatoes are eighty cents a pound. M:They used to, but the price has gone up thirty cents. (Text 2) M:How long does it take you to drive home when there is not much traffic? W:Only twenty-five minutes.But if I can’t leave my office...
1.How much will the woman pay if she buys two pounds of tomatoes? A.$0.80. B.$2.20. C.$0.30. 2.How long does it take the woman to drive home when it isn’t rush hour? A.Twenty minutes. B.Twenty-five minutes. C.Fifty minutes. 3.What does the man mean about Betty? A.She...
Then Amy looks at the price of the vegetables and 10, "Tomatoes are two dollars, pound and carrots are 11 dollars for two pounds."Mum asks, 12 do we need to pay(支付)?""Twelve dollars!" Amy says."You're right, Amy. And you 13 the price so quickly. Maths can be easy, and it...
""Sure, " Amy says and goes to take 7.Then Amy goes to the 8.floor(). She finds the 9.and reads, "Tomatoes are three dollars for one pound and carrots are three dollars for two pounds. "Mum asks,"How much do we need to pay(支付)?" "Fifteen dollars! "Amy says."You're ...
Note: Processing takes longer at higher altitudes, so consultthis tableto see how much time is required in your area. A small battery timer is handy for this. After cleaning up the accrued dishes, I take a break and read while my jars are dancing away. ...
How much is a "bushel" of apples anyway? I felt that I really should know this... so I looked it up: Here are some approximations to keep in mind when purchasing apples: * 1 pound apples = 3 medium apples = 2 cups sliced * 3 pounds apples = 8-9 medium apples = one 9 inch ...