1.How much ___these socks ?2.This pair of shoes ___cheap.3.Those shoes ___expensive.4.There ___ some rabbits under the tree.5.There ___ some milk in the bottle.6. There ___a ruler and some pens in the box.7.There___ some apples and a watermelon in the fridge.8.Here...
buy many vegetables for her family. Suddenly she saw there were a lot of people aroun d a farmer. She 74. hurie d there an d foun d that he was selling some beef.“How 75. much does it cost?” a woman asked.“Two dollars a kilo.”“Oh, how cheap it is!" Mrs. King sai ...
Some people think it is a good thing for senior managers to have much higher salaries than other workers in a company. To what extent do you agree or disagree? Give reasons for your answer and include any relevant examples from your own knowledge or experience. Write at least 250 words. ...
Maintain the freezer door shut as much as possible if the electricity goes off. A freezer can maintain food at a suitable temperature for about 48 hours if the door is kept closed. If the temperature has remained below 40 degrees, everything in the freezer should still be secure to refreez...
understanding graphics cards for gaming laptops hd vs full hd what are noise-cancelling headphones how to buy cheap desktop computers? how much ram for gaming? how to buy a gaming mouse how to setup remote desktop? how to use cortana minimum specs for vr gaming laptops and pcs netbook vs ...
21. How much ___ these socks?22)This pair of shoes ___ cheap.23. Those shoes ___ expensive.24. There ___ some rabbits under the tree.25. There ___ some milk in the bottle.26. There ___ a ruler and some pens in the box.27. There ___ some apples and a watermelon in ...
21. How much are these socks?22. This pair of shoes are cheap.23. Those shoes areexpensive.24. There are some rabbits under the tree.25. There are me milk in the bottle.26. There is a ruler and some pens in the box. 就烦27. There are some apples and a watermelon in the ...
Unit 7 How much? (基础篇)2023-2024上学期小学英语新牛津译林版(三年级起点)四年级同步分层作业unit7 一.选择题 1.﹣___is the fan? ﹣It's ninety yuan.() A.How much B.How about C.How many 2.The pair of shoes on the chair___very nice.() A.am B.is C.are 3.当你告诉别人那把扇...
Carpet-crawling robotic vacuums can clean your floors while a new generation of smart kitchen appliances does everything from track what's in your fridge to start dinner before you get home. Smart home: Entertainment and multi-media Home entertainment systems are often integrated with smart home ...
Individually portioned food, such as snack bags for taking on the go, come with an upcharge. Buying a single container with a large amount of food inside and doing the portioning yourself at home can cost much less. Sodas, seltzers, and other drinks are typically cheaper in bulk too. ...