A选项意思是13.5美元;B选项意思是1.35元;C选项意思是1.35美元;D选项意思是我们不知道。根据文章第一段第二句“I have the school lunch because my mother is too busy to make a lunch for me.”(我吃学校的午餐,因为我妈妈太忙了,没时间给我做午餐。)和第二段第一句“I buy my lunch with my ...
How does your lunch taste? Students at the Philips Academy Charter School in the US say their lunch tastes fresh and “proud(自豪的)”. From Grades 6 to 8, students in the school had to grow their own lunch. On the small farm inside their kitchen, they grew vegetables like broccoli and...
And we’re eating it during lunch. It’s so much fun,” said Yves Millien, 14. 【3】 It also helped change students’ eating habits. Catkin Flowers, 13, hated greens before. 【4】. However, after she grew her own vegetables, Catkin changed her mind. “I made this and I want to...
How does your lunch taste? Students at the Philips Academy Charter School in the US say their lunch taste fresh and “proud”. From grades 6 to 8 students in the school had to grow their own lunch. On the small farm inside their kitchen, they grew crops like broccoli and many kinds of...
Joshua Claybourn is leaning toward sending his kindergarten daughter to in-person classes at a private school next month. Holly Davis’ sixth-grade daughter will learn online, though the family has not yet decided what to do for school for a teenage daug
Group 1A How does your lunch taste? Students at the Philips Academy Charter School in the US say their lunch tastes fresh and special.From Grades 6 to 8, students in the school had to grow their own lunch. On the small farm inside their kitchen, they grew vegetables like carrots and man...
二、阅读理解How does your lunch taste? Students at the Philips Academy Charter School in the US say their lunch tastes fresh and“proud”.From grades 6 to 8, students in the school had to grow their own lunch. On the small farm inside their kitchen, they grew vegetables like broccoli and...
D.the project changed her idea about science 4.What does the school wish students to lean from this project? A.To improve their school grades. B.To know more about green plants. C.To make much money by growing food. D.To have a good understanding of health.试题...
Ever wonder how much does it cost to go to Europe? I explain the average costs of a 2 week trip while sharing tips on how to save.