百度试题 结果1 题目How much does the man's computer cost? A. 450 dollars. B. 500 dollars. C. 550 dollars. 相关知识点: 试题来源: 解析 B 反馈 收藏
how much does the meat costsB. that John was the first man to come to the top of the mountain.C. what is the amusement park know forD.how the tea is produced 3 ()40.I wonder A.how much does the meat costs B.that John was the first man to come to the top of the mountain ...
How much does each tie actually cost the man? A. 180 pounds. B. 60 pounds. C. 40 pounds. 相关知识点: 试题来源: 解析 C 【原文】 M: These two ties look very nice. How much are they? W: It was originally 60 pounds for each, but if you buy two, you will get another one free...
百度试题 结果1 题目HowmuchdoestheiPodcosttheman? A. ﹩270. B. ﹩300. C. ﹩330. 相关知识点: 试题来源: 解析 A 略 反馈 收藏
【题文】How much will the blouse cost the man? A.10 dollars. B.40 dollars. C.45 dollars. 相关知识点: 试题来源: 解析 【答案】C 【解析】【原文】W:This blouse is a special offer today. You can have it at 10% off the regular price of 50 dollars.M:It’s nice, but still too ...
百度试题 结果1 题目How much does the man’s flat cost A. $ 35,000. B. $ 20,000. C. $ 45,000. 相关知识点: 试题来源: 解析 A 反馈 收藏
百度试题 结果1 题目How much does each pencil cost if the man buys ten? A. 2. B. 1.5. C. 1. 相关知识点: 试题来源: 解析 B 略 反馈 收藏
6. How much does each class cost? A. S10. B. $15. C. $50.7. Why does the man want to take the class? A. He enjoys cooking. B. He likes Thai food. C. He needs a recipe book. 相关知识点: 试题来源: 解析 【答案】6.B 7.A 【解析】 【原文】 W: Do you want to take...
百度试题 结果1 题目How much does a sweater cost the man finally? A. $110. B. $60. C. $55. 相关知识点: 试题来源: 解析 C 反馈 收藏
百度试题 结果1 题目(1.5分)How much did the ice cream cost the man? A. $1. B. $9. C. $10. 相关知识点: 试题来源: 解析 (1.5分)How much did the ice cream cost the man? A. 1. B. 9. C. $10. [解答]略反馈 收藏