答案:does,cost考查汉译英.根据汉语句子及英文提示,可知句子是一般现在时,主语是watermelon单数,所以助动词用does,主语是物,所以用cost花费,前有助动词,所以用原形.故答案为does,cost How much does each watermelon cost? 做这类题型,首先根据所给汉语明确句子所要考查的单词或短语的拼写,再结合相关语法
How much does water cost 翻译结果4复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 How much water 翻译结果5复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 Water how much money 相关内容 a上海的陆地地势总体呈现自东向西低微倾斜 Les présents de combinaison de topographie de la terre de Changhaï d'est-ouest incline moyennement[...
If you’re thinking about easy ways to get better drinking water, you likely already know about delivery options. But before you make this decision, it’s important to answer one big question: How much does it cost? For most people, it’s helpful to break down the fees month by month....
百度试题 结果1 题目,How much does electricity and water ___you per month? A. cost B. takes C. spend D. pay 相关知识点: 试题来源: 解析 B根据下文语境可知,职员们不理睬他们,“继续”工作。反馈 收藏
I pretty much got started with less than one month’s earnings from my paper route. Fast forward 50+ years and I set out with a kit that cost me probably $2,500, acquired in spurts over the last 17 years. At 65 I appreciate the weight savings, but my big expense is traveling each...
How much does it cost to open a restaurant ? You've got an enterprising mind and passion for food. Perhaps you're thinking about turning your talent into a business, but first there are important questions to answer and numbers to crunch. So, how much does it cost to open a restaura...
Solar water heaters tend to be much more expensive than traditional water heaters. However, you’ll start saving on energy costs immediately. As Lisa Purvins, CFO and vice president of Pro-Tech Heating & Cooling, puts it, “Once you have solar hot water installed, it doesn’t cost anything...
How Much Does a Cat Cost in the UK? Care & Supplies Guide What’s the Price of Having a Cat in Canada? Featured Image: Image Credit: Meriluxa, Shutterstock How useful was this post? Click on a star to rate (you can leave written feedback after clicking submit) ...
If you have a small to mid-sized greenhouse, you may not need to invest in a heater, water lines, or electricity. As your garden grows, so will the importance of these systems.Typical residential greenhouses cost between $5 to $30 per square foot or $22 per square foot on average ...
单项填空(A)1.-How much does the fridge ___?-2,300 yuan,Sir. A. cost B. pay C. take D. spend( C)2.-What's the ___ of traveling by bike?-It can save money, keep us healthy and does not pollute the air. A. purpose B. suggestion C. advantages D. knowledge( A)3....