W:你给了他10美元?他犯了一个错误。他应该找 你四美元零钱的。 结果一 题目 【题目】How much does the cake cost? A. $ 2. B.$4. C.$6. 答案 【解析】略相关推荐 1【题目】How much does the cake cost? A. $ 2. B.$4. C.$6. 反馈 收藏 ...
How much does the cake cost?A:2.B:4.C:$6. 相关知识点: 试题来源: 解析 C 根据W 所说Yougavehimtendollars?Hehasmadeamistake.You shouldhavegotfourdollarschange. 可知,你给了他10美元?他犯了一个错误。他应该找你四美元零钱的。因此可知蛋糕10-4=6美元。故正确答案为C。反馈 收藏 ...
The average wedding cost in 2025 is $33,000, according to research by The Knot. But you can pay much less than that for your nuptials. Here’s how.
Many chefs charge$50 to $130 per person. The cost mostly depends on the ingredients used and the number of courses. A simple meal with basic ingredients will cost much less than a 3-course meal with wine pairings. Per-person and per-week rates typically do not include the cost of grocer...
Answer to: A dozen cookies and a loaf of bread costs $6.70. A half dozen cookies and 2 loaves of bread cost $6.05. How much does a loaf of bread...
1.实用型的购物用语:Customer What's the price of... ? /How much does the cake cost?MayI try it on?(我可以试试吗?)... It looks nice on me./It doesn't fit me well.Would you give me a discount?(能再便宜一些吗?)/Do you have discount on this item?Have you got a cheaper/...
A cake costs 15 yuan and a juice costs 5 yuan. How much more does the cake cost than the juice? A. 10 yuan B. 9 yuan C. 8 yuan D. 7 yuan 相关知识点: 试题来源: 解析 A。蛋糕价格 15 元,果汁价格 5 元,15 - 5 = 10,蛋糕比果汁贵 10 元。
The first question you ask when you begin the hunt for a photographer for a wedding is how much does a wedding photographer cost? Your big day is here, and photos are the only way you can preserve those beautiful moments. Now, you need a photographer who is not only spectacular at ...
Real Weddings Study, traveling to get married continues to be a popular option. Our survey found that 18% of couples married under what they consider a destination wedding (i.e. a location other than where they currently live and/or grew up). So, how much does a destination wedding cost...
Shoot us a message and get an estimate. Not sure what you need yet? We’re here to help you clear that out! FAQ Time-and-materials vs fixed price: what’s the difference? What is the average cost of making an app? How much does it cost to maintain an app? Top AI innovations ...