—¥200, 000.A.spendB.payC.costD.take 3 7.-How much did your new car_you?-¥200000. A.spend B.pay C.cost D.take7.-How much did your new car- you? -¥200 000. A. spend B.Pay C. Cost D.Take 4【题文】—How much did your new car ___ you? —¥200 000.A.spend...
Some people think they have the right to use as much fresh water as they want, while others believe governments should tightly control the use of fresh water as it is a limited resource. Discuss both views and give your opinion. Give reasons for your answer and include any relevant examples...
How Much Does a Gravel Driveway or Road Cost? Typical Range: $300 - $60,000 Find out how much your project will cost. ZIP Code Get Estimates Now Cost data is based on research by HomeAdvisor. How much will your project cost? Get Estimates Now Updated...
Life, sorrowful, but; Humans affair, variable, lamentable.[translate] a家里比学校舒服多了 In the family was more comfortable than many the school[translate] a这一现象是不提倡的 This phenomenon does not advocate[translate] aHOW MUCH DOES IT COST? 正在翻译,请等待... [translate]...
A lawyer has been hired to handle the case. Do you know how much the house is worth. Don't hesitate anymore. The best time to invest is now. Employers are encouraged to B sales in the form. A travel accent is a person of business that arrange these people's holidays and then raise...
aDo you really think Bill will help you write the report? Don’t count your chickens before they are hatched 您是否是否真正地认为比尔将帮助您写报告? 在他们被孵化之前,不要计数您的鸡[translate] aHow much does it cost? 它花费多少?[translate]...
M: How much does it cost for the self-catering accommodation? W: For a single room, 37 pounds per week. For a double room, it’s 52 pounds per week. M: I’d like the self-catering accommodation. How far is it from the residence to the university? W: It all depends. For the...
a向我们解释 Explained to us[translate] awannebe wannebe[translate] aPregnant Hentai Sex 怀孕的Hentai性[translate] aadd these to zhe sandwich 增加这些到zhe三明治[translate] aΠέθανεγιασέν 它为参议员死了[translate] aHow muchdoes the car cost 怎么muchdoes汽车费用[translate]...
根据句意,从take/spend/cost中选择单词并用其适当形式填空。1. How much does a house like tthatinAmerica?2. This math problem was so difficult that Inearly two hours in finishing it3. Remembering these new wordshim a lot oftime last night.4.Itthem three years to build this road in the...
We have to get the road repaired,__. A).no matter how much does it cost B).no matter how much costs it C).no matter how much it costs D).no matter it costs how much A.1B.2C.3D.4 相关知识点: 试题来源: 解析 C 根据选项可知,本题考查的是nomatterhow引导的让步状语从句。n...