百度试题 结果1 题目8 . How much does it cost p___ kilo? 相关知识点: 试题来源: 解析 per句意:它每公斤卖多少钱?kilo是单数。 根据句意可知 斤”,per每,故填per。 反馈 收藏
Did you know that while a conservatory can cost as much as £12,000, you could find a more basic lean-to conservatory for as little as £3,000? Or that depending on the type of conservatory, the prices vary wildly due to things such as glazing or extra security measures?
How much does a penny cost? Technically, Trump underreported how much the U.S. spends to mint a single penny. The average cost to make one penny rose to 3.69 cents in the last fiscal year, marking the 19th consecutive year the coin has “remained above face value,” per the latestU.S...
【题目】How much does a college education cost? The group hases its findings on"published"tuition and fees. Students might pay less-for instance, i f they receive scholarships Nationally, tuition and fees at public four-year colleges and universities rose more than 8 percent during the academic...
The Scottish Fold makes a great pet, and it’s not too expensive to raise. If you do it right, it shouldn’t cost you more than...
A. cost B. pay C. give D. spend 2.___you study hard,you will pass the test. E. Only if F. If only G. as soon as . / 3.If you need more information,Please contact us___telephone or email. . in . on . by . for 4.Before___for the job,you will be required to take...
Ever wonder how much does it cost to go to Europe? I explain the average costs of a 2 week trip while sharing tips on how to save.
One reason for ignoring tire maintenance is the fear of mounting car ownership costs. These expenses can add up to a sizeable amount over time, but they're crucial for keeping your vehicle in good shape. With that in mind, how much does a tire rotation cost? And does your car really ne...
I will provide you with a basic understanding of how much a telescope costs. The cost can vary significantly depending on its type, size, and capabilities.
I pretty much got started with less than one month’s earnings from my paper route. Fast forward 50+ years and I set out with a kit that cost me probably $2,500, acquired in spurts over the last 17 years. At 65 I appreciate the weight savings, but my big expense is traveling each...