Schools are no longer necessary because children can get so much information available through the Internet, and they can study just as well at home. To what extent do you agree or disagree? Give reasons for your answer and include any relevant examples from your own knowledge or experience. ...
百度试题 结果1 题目【题目】-How ___ do the oranges ___?-Five yuan per kg.[] A. much...cost B. many...are C. long...have D. big...are 相关知识点: 试题来源: 解析 A 反馈 收藏
Three oranges, two bananas, and one apple cost $10. I bought 3 oranges, 3 bananas and 3 apples. How much did I pay? How many oranges are in a crate if the price of a crate of oranges is $1.60, the price of oranges is $0.20 per pound, and there are 3 oranges per pound?
If you bought 6 pears and 20 oranges and then bought 11 pears and 12 oranges and spent the same each time, how much do oranges cost if the pears are 80 cents each? Nadia bought 4.3 pounds of ham on Tuesday and 1.7 pounds of...
How much water does broccoli need to grow? A consistent water supply, ideally between 1 and 1.5 inches (250 and 380 mm), is optimal for growing broccoli.By maintaining optimal water conditions, either through natural precipitation or irrigation, farmers can ensure their crops develop to their ...
B.Oranges C.Bananas 9.What does the boy want to be? A.An astronaut B.An engineer C.A football player 10.How many people willl probably attend the meeting? A.5 B.20 C.25 (三)录音中有一段对话,听对话两遍,然后从每小题A、B、C中选出能回答每个问题的答案。 11.What are the speakers...
That 1.3 pounds of fat is equal to 4,500 calories, so you would have to burn off 4,500 calories per day. The only way to do that would be to eat nothing AND run a marathon every day for 42 days. That's impossible. The only way to lose that much weight that quickly is either ...
Your body already holds every answer you’re searching for—why you keep attracting the same patterns, why you can’t fully let go and feel stuck, and why, deep down, you know you deserve so much more. These aren’t random quirks; they’re signals from your 7 chakras. And when you ...
Everyone has 24 hours a day, but some people seem to be so much more productive with that time than others. How do they manage their time In fact, managing time is really all about managing oneself.【1】Sometimes it’s difficult not to be influenced by small and less important things. ...
The numbers are calculated as follows. Firstly, we counted the total amount of sold products in 2020. Some important products are avocado's, lemons, mango's, pineapples, apples, pears, pomegranates, oranges, passion fruit, kiwi's and mandarins, but also vegetables like ginger, tomatoes and ...