If apples are $1.99 per pound, how much are apples that are 2 pounds? Which is the largest quantity? (a) 1 ng (b) 10 cg (c) 3 times 10^(-3) kg (d) 3 times 10^4 mg Three packages weigh 1 1/2 pounds, 4 3/4 pounds,
These apples how much a pound? 翻译结果2复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 How much are these apples for 0.5 kilograms? 翻译结果3复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 The apples are how much is a kilo? 翻译结果4复制译文编辑译文朗读译文返回顶部 These How much are apples per 0.5 kilograms? 翻译结果5...
If apples are $1.99 per pound, how much are apples that are 2 pounds? Ali's dog weighs 8 times as much as her cat. Together, the two pets weigh 54 pounds. How much does Ali's dog weigh? How many pounds does 55 gallons of water weigh?
四、词汇运用。(每小题1分,共5分)用所给词的适当形式填空。1. -How much do these apples weigh?-Three pounds (pound).2. The woman over there is a famous writer. She has written twenty novels (novel) so far.3. David was sad because someone stole (steal) his wallet when he took a ...
Buying chicken for dinner means buying exactly how much chicken you can eat, because you don't want to have to store leftovers. Same goes for other perishables: Instead of a 3-pound (1.3-kilogram) bag of apples, you have to limit yourself to just a few; gallons of milk may have to...
-I want one pound.2. -___ apples do you want?-I want six.3. -___ water woul d you like?-I' d like three bottles.4. - __is it?- Seven yuan. 相关知识点: 试题来源: 解析 【解析】 答案:1. How much; 2. How many; 3. How much; 4.H ow much. ...
The number of servings will never be quite the same as to how much to buy. Because this is a boneless turkey breast,you will get a lot more meat for 3 pounds than from regular turkey breast. The assumption here is that a serving is ½ pound. And that is a nice good sized slice ...
Fruit gets its sweet taste from sugar, and dried fruit is no exception. The big difference is how much sugar dried fruit contains pound-for-pound. Drying the water out of raisins, prunes, and other dried fruits also shrinks the total volume of the fruit. You can eat it in a healthy wa...
B:Do you have apples?A:Yes, I do! Apples are $5 a pound. How many pounds would you like?B:One pound is good, thank you.A:Anything else? I also have pears, grapes and many other fruits.B:Just the apples are enough, thank you.A:Ok, that will be $5.B:Thank you. I only ...
–Why do private jet rental prices vary so much? There are quite a few reasons. One is the age of aircraft. The average private jet clocks an hour of flight time per day. In fact, they often sit idle for days. Compare that to airlines that fly their aircraft around 12 hours per day...