- A cup. A. watermelon B.strawberries C. yogurt D. apple 3Ⅱ.单项选择1. -How muchdo you need?One cup. A. watermelonB. strawberryC.yogurtD.apple 4II. 单项选择1. -How much ___ do you need?-One cup. A. watermelon B. strawberry C. yogurt D. apple 5【题目】How m...
百度试题 结果1 题目1. How many strawberries do we need?B A. 1/2 cup. B. 1 cup. C. 1 spoon. D. 2 cups. 相关知识点: 试题来源: 解析 答案见上 反馈 收藏
Top with sliced strawberries or bananas to bring a burst of fresh, fruity flavor. Drizzle smooth HERSHEY’S Caramel Topping on your toasted marshmallow for a sophisticated flavor upgrade. Spread REESE'S Creamy Peanut Butter on your graham cracker to unlock that “fluffernutter” flavor magic. Add...
表示“一个”的概念时属于单数,单数名词前要用不定冠词a或an ,如a map ,an orange ;表示“两个或两个以上(多个)”时属于复数,要在名词词尾加-s或-es ,如three books ,five keys 等。 可数名词变复数的规律是: (1)多数在名词词尾加-s: hamburgers ,oranges ,bananas ,pears ,apples ,vegetables. (2)...
Types of Berries Common berries Strawberries aren't really berries. They're the ends of the plant's stamen and the small black spots are the fruits. According to the USDA, we eat almost 5 pounds of fresh and frozen strawberries annually. Strawberries are an excellent source of manganese, vit...
百度试题 结果1 题目21. How many strawberries do we need?B A.1/2 cup. B. 1 cup. C. I spoon. D.2 cups. 相关知识点: 试题来源: 解析 答案见上 反馈 收藏
百度试题 结果1 题目— How much do you need? — A cup.A: watermelon B: strawberries C: yogurt D: apple 相关知识点: 试题来源: 解析 C正确率: 75%, 易错项: B 关联单词: yogurt反馈 收藏
How many pounds of apples can be bought for $4.50? If I buy 2 apples and 6 oranges, I will spend $5.60. However, if I buy 6 apples and 2 oranges, I will spend $4.80. How much does 1 orange cost? At the farmer's market, a bag of apples and 3 cartons of strawber...
1/2 cup dried fruit How Much Should Older School-Aged Children Eat? Your child's growth slows down more during this time—kids gain about four to seven pounds each year until puberty—but calorie needs rise because many kids are more active.6"Sports and after-school activities like dance ...
That’s why they’re part of every meal plan I create. Sure, if you were to eat at McDonald’s for lunch and Outback for dinner the rest of the time, you could probably succeed at packing on a few pounds. But here’s the thing. The smoothie and salad act as “anchors” that ...