A. It's five pounds.B. It's five dollars.C. It's free. 相关知识点: 试题来源: 解析 C. It's free. 题目问门票价格,选项给出了3种不同的计费模式。题目没有提供具体场景信息(如国家、活动类型等),因此需要从选项差异点分析: 1. 选项A(5英镑)和B(5美元)均为具体货币单位,需依赖题目中的...
Probably not. You know what it means. You just don't know you know what it means. Sentences are important for two reasons. No. 1: That's how people talk. No. 2: They give people details. You know what details are?"They nodded."I want to start with you, Franco," Kerr said. ...
Unsubscribe anytime. By entering your email, you agree to receive marketing emails from Shopify. By proceeding, you agree to theTerms and ConditionsandPrivacy Policy. Sell anywhere with Shopify Learn on the go. Try Shopify for free, and explore all the tools you need to start, run, and gro...
It told me about all of these shares which are definitely going to go up very soon. 它告诉我所有这些股票肯定会很快上涨。 I bought as many as I could. 我买了超级多。 Now I just have to sit back and wait for the money to come rolling in. 现在我只需要坐着,等钱滚滚而来啦。 Are you...
On today’s podcast you’ll learn why she argues that persistence is more important than passion and how it helped her sell over half a million books.
Many of us are simply uncomfortable strapping thousands of dollars to our bodies to walk across the border (which is one way to do it). Every country limits how much you can carry and China’s regulations limit you to 10,000 RMB or the equivalent of US$5,000). ...
Many teenagers want to learn how to manage money before going out into the world. ___71___ This idea is raised by Dr. Mara Harvey, a money expert. The following are some of her tips. Learn to make money. Ask parents or neig...
The best of National Geographic delivered to your inbox Sign up for more inspiring photos, stories, and special offers from National Geographic.Sign Up Legal Condiciones para el uso Política de Privacidad Anuncios basados en intereses Proteção de Dados no Brasil Our Sites Nat Geo Home Attend...
百度试题 结果1 题目How much is the coat?A.13dollars.B.30dollars.C.30pounds. 相关知识点: 试题来源: 解析 B 反馈 收藏
Answer to: How many pounds of coffee that costs $4.50/lb be mixed with 20 lbs of coffee that costs $7.50/lb to make a mixture that costs $5.00/lb?...