I ___ 17 yuan ___ this bottle of water. Why was it so expensive? 相关知识点: 试题来源: 解析 【答案】 spent ; on 【解析】 考查时态。cost表示花费,主语是物,spend表示花费了多少,主语是人,在某件事物上花了多少时间金钱用on,而这里根据句意,是已经花费过,因此需要选择时态为一般过去时,spend...
Don’t forget a bottle of water and hat because it’ll get hot walking around. Sitting under the stars at night, the history of the Mayan people is played in a dazzling light show upon El Castillo. It showcases the advancement of their society in mathematics and cosmology along with how...
More specification details of our aluminum vodka bottle: 1. Item: Aluminum vodka bottle 2. Feature: Eco-friendly, 100% recyclable, unbreakable 3. Usage: Beverage, wine, vodka, beer, juice, olive oil, milk, coke, coffee, tea 4. Portable, e...
Comparison of oxygen cost of running with water bottle, waist belt or backpackdoi:10.1016/j.orthtr.2018.03.096L. CramerH.C. HeitkampC. ReinsbergerV. ScheerSportorthopaedie- Sporttraumatologie.
The average price for an organized tour package in the United States of America is $395 per day. While every tour varies by total price, length, number of destinations, and quality, this is the daily average price based on our analysis of available guided tours. See All USA Tour Packages...
Low Cost Plastic Mineral Water Bottle Expiry Date Printing Machine, Find Details and Price about Expiry Date Printing Date Printing Machine on Plastic Bags from Low Cost Plastic Mineral Water Bottle Expiry Date Printing Machine - WILLITA INK JET TECHNOLO
Bring a water bottle along instead of purchasing drinks all the time. It's also a great choice for the planet. If you're thinking about taking a tour, make it a point to check which meals are included. You might have to pay for some food yourself, which can add to your total expe...
Return flight to the USA On this trip you will also:Earn up to 80 hours of community service credit(学分);Fly through the thick jungle on a zipline a dventure;Learn about the inner operations of an an imal rescue center;Sail along the coast for a day trip to Bo as del T oro, Pan...
Water (0.33 liter bottle)2.89 €2.00-4.50 Markets Edit Milk (regular), (1 liter)1.31 €1.00-1.80 Loaf of Fresh White Bread (500g)1.95 €1.00-4.00 Rice (white), (1kg)2.63 €1.26-4.41 Eggs (regular) (12)4.43 €2.06-6.00 Local Cheese (1kg)21.59 €10.00-37.00 ...
2/3 pairs of Trekking trousers 3/4 pairs of Trekking shirts . 3/4 pairs of Underwear Eye glass Water bottle. Sleeping bag. Flash or Torch light. Camera and batteries. Sun cream.Everest view trek Itineray We have circle route for Everest view trekking itinerary commence from Hilary airport ...