A dozen cookies and a loaf of bread costs $6.70. A half dozen...
A baker purchased 10 lbs of wheat flour and 14 lbs of rye flour for a total cost of $15.40. A second purchase, at the same prices, included 12 lbs of wheat flour and 11 lbs of rye flour. The cost of the second purc...