百度试题 结果1 题目 Over the course of a week, Fred spent $28.49 on lunch. What was the average cost per day? A. $4.07 B. $3.57 C. $6.51 D. $2.93 E. $5.41 相关知识点: 试题来源: 解析 C 反馈 收藏
it is encouraging to the citizen to know that theaveragewheat yield per acre has increased more than two bushels since the first edition of this book, but it would not help the garden maker. The increase of possible products tends to counterbalance the increased cost of labor. So only the ...
Food2Meals for one day $29 ฿994 When dining out, the average daily cost for food in Thailand is around $29 (฿994) per person, with previous travelers spending from $11 to $74. Generally, breakfast and lunch cost less than dinner, but this will depend on the type of restaurant ...
The average cost for a double occupancy hotel room in the U.S. is $259 per night. (Budget Your Trip) How much does a vacation cost? The average cost of a one-week vacation in the U.S. for one person is$1,991. Many Americans, keeping in mind the cost of traveling, plan to tak...
The training course involves a cost of $8,350 per participantandan average10-daycommitment, including 6 days dedicated for training, [...] daccess-ods.un.org daccess-ods.un.org 每名培训课程参加者所涉费用为 8 350 美元,平均需拨出10 天,其中 6 天用于培训,两天用于周末休息,2 ...
Lunch for Two ₽550 Tea ₽40 Sightseeing and Activities Budget in Russia Average Daily Costs Calculated from travelers like you Sightseeing activities, entertainment, and entrance tickets in Russia typically cost an average of $13 (₽1,368) per person, per day based on the spending of prev...
More than 30 million kids buy school lunch each day. This year many schools raised lunch prices to fight raising costs. Students pay about $2 a meal now. That is 27 cents more than last year. But they still get a good deal. The average cost
A summary of what a trip to Europe may cost, based on different travel styles, time frames, and destinations.
Food on Vacation Cost A family of 4 needs an average of $132 per day for food. But this doesn't account for alcohol, snacks, and tips. How can you make this less expensive? Plan to make a few of your own meals while on vacation. This can drop that number to just $24 per day ...
Interrelationships between price and moving averages also signal periods of adverseopportunity-costwhenspeculative capitalshould be preserved. Trend-less markets and periods of highvolatilitywill force five, eight, and 13-bar SMAs into large-scalewhipsaws, with horizontal orientation and frequentcrossoverste...